Hakkımızda

"Yasalar ölür, kitaplar ölmez."
Bulwer Lytton

Koyusiyah Yayıncılık başta Kafkasya, Orta Doğu, Sovyet Sonrası Rusya, Milliyetçilik, Etnisite, Kimlik gibi alanlarda yayın yapmak üzere 2018 yılında kuruldu.

Ülkemizdeki demokratik toplum algısının, çoksesliliğin, çoğulculuğun, genel anlamda insan haklarının, hayvan haklarının, eşitlik ve adalet anlayışının ve arayışının gelişimine yayın yoluyla katkıda bulunmak birinci hedefi Koyusiyah'ın.

Yayın listesine her alanda nitelikli yerli ve yabancı edebi eseri, çocuk kitaplarını, okuyucusuna doğru bilgiler sunmayı hedefleyen popüler yayınları da katmak Koyusiyah'ın yayıncılık hedefleri arasında bulunuyor.

Koyusiyah, ilerleyen süreçte dünya edebiyatının modern ve klasik eserlerinden oluşan seçkileri de okuyucularımızla buluşturacak. Okuyucusunun düşün dünyasında bir iz, damağında kimi zaman tatlı, kimi zaman buruk bir kahve tadı bırakmak mutlu edecek Koyusiyah'ı.

Okurları, Koyusiyah'ın uzun soluklu olmasını umduğumuz yolculuğunda beraber yol almaya davet ediyoruz.

"Emeğiyle yararlı işler yapmamış, güzellikler yaratmamış, yüce başarılar düşlememiş, yürekten dostluk nedir bilmeyen yeteneksiz insanlar için dağlarda, 'Saçları ağarana dek yaşadı, ama dünyaya gelmedi.' derler."
Resul Hamzatov