Şartlar & Koşullar

Sipariş Şartları ve Koşulları

ATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:
Ünvanı: Koyusiyah Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (www.koyusiyahkitap.com)
KOCATEPE MAH. HATAY SOK. DEMET APT. NO: 20/2 ÇANKARA / ANKARA
TEL: 0(312)911 95 15

1.2- ALICI:
Müşteri

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.koyusiyahkitap.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- İADE, İPTAL ve TESLİMAT KOŞULLARI

3.1- İade ve İptal:

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle gönderilememesi veya hakem heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

 Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

Havale / EFT veya PTT Posta Çeki'ne İade Prosedürü:

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle gönderilememesi veya hakem heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme Havale / EFT veya PTT Posta Çeki'ne yapılmışsa, ilgili mecralara iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Havale / EFT ile yapılan alışverişlerde cayma hakkının kullanıldığı durumlarda, ALICI'ya nakden ödeme yapılmaz. Alışverişin Havale / EFT ile yapıldığı durumlarda, para iadesi yine aynı mecralar yolu ile 7 iş günü içerisinde yapılır. 

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, www.koyusiyahkitap.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- Ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, (ayıplı) garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9. maddesinin son fıkrası gereğince satıcı Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüd eder. Bu durumda, Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com sözleşmeyi derhal fesh etme hakkına haiz olup, müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüd eder.

Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com'un işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com'un hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir. (İade prosedürü, ödemenin şekline göre yukarıda belirtilen iade prosedürü şeklinde olacaktır. Bu durum, ALICI tarafından kabul edilir.)

MADDE 6- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : Koyusiyah Yayıncılık / www.koyusiyahkitap.com

ALICI : MÜŞTERİ

 İADE KOŞULLARI

   Lütfen tüm iade/değişim işlemlerinizde ürün ile birlikte faturanızı da göndermeyi unutmayın.

  1. Cayma Hakkı

   Tüketiciyi Koruma Kanunu ve 29188 sayılı MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ çerçevesinde satın aldığınız kitap ve periyodik yayınlar belirtilen yönetmeliğin 15(e) ve (f) bendlerine göre "Cayma Hakkının İstisnaları" arasında sayılmıştır:

 MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

  1. e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  2. f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

 Dolayısıyla yalnızca kargo paket ya da kolisinin açılmaması halinde satın aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz. Bu şartla iade yapmak istiyorsanız kargonuzu aşağıdaki adrese Koyusiyah Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti. adına gönderebilirsiniz:

Koyusiyah Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

KOCATEPE MAH. HATAY SOK. DEMET APT. NO: 20/2

ÇANKARA / ANKARA
TEL: TEL: 0(312)911 95 15

Aras Kargo İade Gönderi Kodumuz: 

  1. Arızalı Ürünler

Sitemizde satılan tüm kitapları eksiksiz ve hasarsız şekilde paketlemek Koyusiyah Yayıncılık  sorumluluğundadır. Dolayısıyla kargo ambalajı hasar görmemiş bir gönderinizde hasarlı ve/veya kusurlu kitap çıkması durumunda fotoğrafını çekerek Müşteri Hizmetleri birimimize mesaj ya da e-mail yoluyla ulaşmanızı rica ederiz. Konuyla ilgili lütfen yayıneviyle doğrudan temasa geçmeyin.

Müşteri Hizmetleri ekibimiz sizinle temasa geçerek ürününüzün en kısa zamanda değişimini ya da değişim yapılamaması durumunda iadesini gerçekleştirecektir. Değişim/iadenin onaylanması halinde lütfen ürünü yukarıda belirtilen adrese gönderin.

  1. Eksik / Yanlış Gönderiler:

   Tarafınıza herhangi bir nedenden ötürü eksik ya da yanlış gönderi yapılması halinde Müşteri Hizmetleri birimimizle iletişime geçebilirsiniz.